Depeche Mode Praha 25. 6. 2009

Taaak a je to tady... konečně po více než půl roce jsem si našel čas dát nějaké to foto tady na web, viz sekce Foto DM_Praha_20090625. Naštěstí jsem po takové době našel onu složku naditou, ba přímo přetékající snímky s hochy (spíš postaršími pány :-)) opět v plné formě, přímo na pražské stage. Samo, že se našla spousta "kritiků", kteří měli plná ústa různých polopravd a vůbec pochybných tvrzení o tom, jak a co bylo se... zvukem, osvětlením, celkovým aranžmá, zpěvem, resp. výkony na pódiu, zákulisními zaručeně ověřenými zvěstmi, no prostě jak už to po takovýchto "mega" akcích bývá. Každopádně já, ztracen kdesi v davu, naštěstí ve druhé řadě u takového toho koncertního (polo)ostrůvku, jsem si nějak ani nevšiml. Bylo to prostě super!!! Možná po skouknutí fotek pochopíte, co jsem tou fádní frází a třemi vykřičníky chtěl vlastně říct.

DM_25062009_stage

Samotnému zážitku předcházela cesta do "Práglu", volba padla na hromadnou dopravu s ČD, jak už to tak bývá, když se nechcete tahat s autem, a jako vždy to stálo za to. Prostě klasika, "sekera" jako prase, časová rezerva se setsakra smrskla, člověk se začíná potit až na... však vy víte kde... Prostě ponaučení pro příště: "Lidé národa českého vězte... Chcete-li být kdekoli včas vyjeďte o den dřív". Časové manko jsem díky rychlým nohám a orientačnímu smyslu brzo dohnal, a že jsem z vršovického peróna hnal, navíc "zlaté" lupeny tvz. "pod pódium" udělaly své. Při velikosti nového vršovického "Ďolíčku" se to opravdu vyplatilo, viz koncertní kotel...

Vrsovicky dolicek

Fantastickému výhledu z prvních řad však předcházela vstupní kontrola na "check pointu" pod stage. Už před stadionem začínalo být "horko". "Černo" všude kam se podíváš, prostě DM fans se nezapřou. Tak mě napadá, že tolik lidí pohromadě, a k tomu v černém, jsem ještě neviděl. Škoda, že nemám nějaké důkazní foto. Vzhledem k tomu, že jsem měl časový skluz, nepovolený baťůžek, se spoustou nepovolených věcí, jak jsem před vchodem zjistil, tak se ve mně svíralo kdeco. Dobrovolně jsem šáhl do baťohu pro vodu a odložil jsem ji na hromadu před "sekuriťáky", kde se "petky" házeli spolu s deštníky a kdovíčím ještě. Ani nevím jak, šátrám po lístku, "mávám" s ním jak na prvního mája, a týpek jen mrkne letmo do batonu a už mě šikuje spolu s dalšími dál, i spolu s batohem, deštníkem, foťákem... Po nezbytném "obojku" na zápěstí spěchám z posledních sil pod pódium, kupodivu je tam poloprázdno, ani nevím proč, stoupnul jsem si doprostřed k "ostrůvku", což se ukázalo k pozdější možnosti něco málo si nafotit jako klíčové. Navíc... z této strategické pozice jsem viděl věcí a hlavně... všechny ty ony... členy DM... málem jsem Daveovi šťouchal do mikrofónu, jak jsem tam poskakoval. Doporučuju všem! Dle hesla: "Užij si svou hvězdu..."

...klidek Dave, my te slysime..

Co dodat závěrem... prostě místo pod stage, na koncíku oblíbenců, léto, spousta fans, sekuriťáci naprosto v klidu a v pohodě (na rozdíl od všech ostatních za zátarasem) atmoška, kotel jak pig a LIVE! No prostě, kdo nezažil neuvěří... Kupodivu nakonec nezačalo pršet naplno, což by bylo jinak zajisté nemilé, po výstražném mrholení a stahujících se mracích se Praha konečně ponořila do vlahé letní noci, kterou duněly Sounds of the Universe.

...tak tomu se u nas rika 'řízek' ...kouzlo nechteneho...

Všechny fotky, viz odkaz v úvodu, byly pořízeny mým stařičkým Olympusem C-50, který je už vlastně na odpočinku, ale na takové to foceníčko je pořád OK, však víme... Omluvte proto obrazovou kvalitu předkládaných momentek, lépe to už bohužel vzhledem k euforii, chvějícím se rukou a šílejícímu davu kolem nešlo. A ještě... pár odkazů na jiné weby.

Depeche Mode CZ

Fotogalerie z 25. 6. 2009 na depechemode.cz

Depeche Mode SK

...to samé, ale teraz zo Slovenska na depechemode.sk

martinh.vox.com

jirifranc.estranky.cz

netreporters.org