Tour Of The Universe 2009

Taaak a je to tady... Nové DM album ještě nevyšlo a fanoušci už šílí. Hoši z DM totiž toto pondělí (6. 10. 2008) v Berlíně na oficiální tiskové konferenci oznámili, že při příležitosti vydání nového alba, proběhne doprovodné "mega" koncertní turné se vskutku skromným názvem Tour of The Universe 2009.

DM_2009

A protože žijeme v opravdu globálním světě, kde nic (pokud se to vyplatí :-) není nemožné, bude se i u nás, konkrétně 25. 6. 2009, konat koncert téhle kapelky, kde jinde než v Praze. Tentokrát však na novém stadionu v Edenu. Tři dny před tímto veledůležitým datem (22. 6. 2009) se kapela ještě "staví" na stadionu bratislavského Interu. Takže pro toho, u koho nepřestalo, alespoň "v duchu" existovat Československo, i když už jsme všichni "Evropané", dvojnásobná radost. Info o všech koncertech viz oficiální DM stránky (link níže).

Eden

Málokdo z "fans", zvlášť pak "regnutých" na depechemode.cz, proto zůstal tento týden v klidu... Lístky na toto zatím, aspoň pro mě, záhadné tour, se začaly prodávat/rezervovat ve středu 8. října přes portál ticketpro.cz. Proč záhadné? Jak už bylo řečeno album (ani tracklist) ještě nevyšlo, a kromě dvou 30ti vteřinových ukázek songů Wrong a Piece není nic bližšího známo. Minulé album se i s "protoklipem" Precious "profláklo" hooodně brzy. Je vidět, že se z toho hoši, nebo spíš jejich manažeři, poučili a informace o novém albu dávkují jak potřebují.

Zde si neodpustím menší odbočku... Pro všechny ty, kteří nechtěli nechat nic náhodě a stáli hned ráno u svého nejbližšího a nejdřívě otvírajícího prodejního místa ticketpro.cz, to zajisté klidné ráno nebylo... Ne jen kvůli tomu, že je to pro DM příznivce zcela zásadní okamžik, ale také proto, že ještě večer nebylo na webu jasné, kolik že budou vlastně lupeny stát, orientačním vodítkem byly v tu chvíli snad jen již zveřejněné ceny na bratislavský koncert. A dále... při pokusu o vyhledání se po zadání Depeche Mode objevil jakýsi DM Revival (škoda, že nemám screen). Toto webové mystifikační mystérium se opakovalo "v bledě modrém" i ráno na prodejním místě, kde paní/slečna prodávající jen krčila rameny. Po kontrole na webu, nikoliv na prodejním portálu Ticketpro na prodejním místě, se konečně objevily ceny, jenže pokud člověk nebyl registrovaný, tzn. že před tím osobně s Ticketpro nic nepodnikal, nevěděl ani, že se dají lístky rezervovat a poté v klidu za lidově regulační poplatek 10,- Kč vyzvednout. Případně i online zaplatit, teda pokud nemáte nic proti online placení bankovní kartou. A aby nebylo vše jen na triko Ticketpro, řekněme si také, že koncert zajišťuje společnost Live Nation, komplikace tak mohli vzniknout i "jinde".

Možná si po přečtení těchto veskrze hořekujících řádků říkáte "mnoho povyku pro nic", jenže ti kdo zažili prodej na předchozí DM turné Touring the Angel ví, že koncert může být vyprodán i během jediného dne, viz Touring The Angel 2005 v Sazka areně. O "kotelních" lupenech na stojáka pod pódiem ani nemluvě.

Touring The Angel

Ve finále... shrnuto a podtrženo... výsledek stojí za to... no posuďte sami...

Tour Of The Universe 2009

Oficiální info Depeche Mode

http://www.depechemode.com/temp/

Depeche Mode - ??? (2008)

Docela nedávno proběhla internetem informace o přípravě nové desky mých oblíbených DM. Poslední novinky v této věci jsou nadmíru pozitivní. DM se sejdou někdy kolem 1. března 2008 v nahrávacím studiu Martina L. Gora v kalifornské Santa Barbaře. Sám "Márt" potvrdil, že už má napsáno 16 písní, Dave prý také něco píše, a aby toho nebylo málo, magazín Promusicae pustil do světa dokonce info o termínu vydání v pořadí již 12. studiového alba, které by mělo vyjít podle těchto polooficiálních informací 25. listopadu 2008. Nové songy navíc podpoří i celosvětové turné. Předprodej lupenů na DMtour má začít někdy v září/říjnu a šňůra koncíků na jaře 2009. Praha jistě nebude na "tourlistu" chybět. Pro fanouška DM samé dobré zprávy!

Přitom jejich poslední hudebně-koncertní počin Playing The Angel z roku 2005 je stále "v kurzu". Důvodů je hned několik. DM jsou stále "svý", přitom jdou s dobou, a i když už panové mají své roky, umí udělat pořádnou show, o pořádné desce ani nemluvě. Kdo nevěří, ať si pustí něco málo z jejich přebohaté tvorby.

PTA je opravdu dobré, důkazem toho je i jeho prodejnost a vyprodané stadiony koncertního turné Touring The Angel po celém světě. Například koncert v Praze byl vyprodán během jediného dne, zájem byl tak veliký, že se organizátoři pokoušeli zařídit dvojkoncert. Možná je pravda, že Mart alias Martin L. Gore, má ve svém "šuplíku" skutečně zásobu podobně dobrých songů, tak proč je nepustit ven. Navíc Dave alias David Gahan může po úspěchu svých sólových projektů Paper Monsters a Hourglass také leccos přidat.

Playing The Angel (2005)

Playing The Angel(CD Back)

A když se na to podíváme do důsledků… pro EMI, které pohltilo dvorní vydavatelství DM Mute, představuje úspěch jako pro každou firmu hlavně peníze, tak proč na něm nevydělat, že? Také se nabízí možnost, že by členům DM došly "money", ale tomu se mi nechce věřit :-) No prostě, ať je to, jak je to, hoši jako by nabrali druhý dech a i po více než dvaceti pěti letech jsou tady stále s námi, což je vzhledem k místy dost šílené historii kapely docela zázrak.

Vyčerpávající informace nejen o poslední kompilaci DM najdete na níže uvedených odkazech. Další zajímavé DM linky najdete pod záložkou Odkazy. Jednoduše poslouchejte, sledujte nebo jen tak čtěte, prostě dělejte, co jen chcete :-)

Oficiální stránky Depeche Mode

http://www.depechemode.com/

Oficiální stránky fanoušků Depeche Mode v ČR

http://depechemode.cz/

Oficiální stránky fanoušků Depeche Mode v SR

http://www.depechemode.sk/

Podrobná diskografie DM

http://www.depmod.com/